W dniach 10 – 20 lipca 30. podopiecznych Fundacji Hospicyjnej uczestniczyło w obozie wypoczynkowym w Garczynie k/Kościerzyny zorganizowanym przez naszą fundację. Czas upłynąl nam na zajęciach sportowych prowadzonych przez panie Dorotę Komar, Dominikę Mras oraz Marka Wołkanowskiego. Zajęcia kreatywne prowadziła pani Agata Cwenar – każdy miał okazję pod jej czujnym okiem stworzyć własne dzieło z drewna lub materiałów recyklingowych. Oprócz tego było mnóstwo zabawy na plaży, gier planszowych, podchodów i gier terenowych. Było też super ognisko, podczas którego dzięki pani Izabeli Bilickiej i Jackowi Lica mogliśmy szlifować szanty i piosenki turystyczne. Uczestniczyliśmy też w wycieczkach pieszych i autokarowych do Szymbarka i Wdzydz Kiszewskich. Zawiązały się nowe przyjaźnie i sympatie. Krótki lecz bardzo intensywny czas na obozie najlepiej oddadzą zdjęcia - zatem zapraszamy do galerii.

Beata Wołkanowska

Miasto 2020 - 10. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan

Blisko tysiąc osób przyszło w poniedziałkowy wieczór do gmachu Filharmonii Bałtyckiej
na Ołowiance na 10. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan. Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił wyniki konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom w latach 2015 - 2020.

Było to jubieuszowe - dziesiąte - Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan.

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia i nagrody dla najaktywniejszych wolontariuszy i firm działających na rzecz wolontariatu w Gdańsku. Prezydent Gdańska nagrodził też organizacje pozarządowe. W kategorii "Interesuję się, chcę wiedzieć" wyróżniono Stowarzyszenie Dla Siedlec za prowadzenie dzielnicowego portalu dlasiedlec.pl, w kategorii "Angażuję się, chcę uczestniczyć"- Fundację 50 Aleja, za współorganizację miejskich wydarzeń m.in. pikników seniora. Fundacja Cudów Szafa została doceniona za prowadzenie Targu Możliwości, a była to kategoria "Mam pomysł, chcę działać". Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta nagrodzono za organizację spotkań i dyskusji o historii i przyszłości dzielnicy – w kategorii "Mam opinię, chcę się wypowiedzieć", a "Młody potencjał" dostrzeżono w Fundacji Zabawa i Poznanie.

W gmachu filharmonii pojawili się też harcerze, którzy tradycyjnie przekazali na ręce prezydenta Gdańska Betlejemskie Światełko Pokoju. Tegoroczne hasło towarzyszące światełku to "Zauważ człowieka".

Podczas tegorocznego spotkania obywatelskiego wystąpiła Justyna Steczkowska. Artystka zaśpiewała swój największy przebój "Dziewczyna Szamana", a także utwory z ostatniej płyty. W trakcie występu wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój wykonując kilka popularnych polskich kolęd. Na koniec... przeszła się po widowni i podzieliła z obecnymi opłatkiem.

Więcej w artykule Więcej w artykule "Bohaterowie miasta - jak społecznicy pomagają żyć innym"

za Redakcja www.gdansk.pl

Z przyjemnością informujemy, że organizacja tegorocznej edycji Pomorskiego Pikniku Seniora została powierzona Fundacji Innowacji Wspierających Samodzielność NIEZALEŻNI, która przy współpracy z Fundacją RC oraz Fundacją 50 Aleja, zaplanowała to wydarzenie na dzień 13.06.2015r. w godz. 10.00 – 15.00 w Parku Nadmorskim im Prezydenta Ronalda Reagana. Zmieni się miejsce organizacji Pikniku, jednak jego edukacyjno-kulturalny charakter pozostanie bez zmian.

„Stocznia jest kobietą. Projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG przez Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie z Instytutem Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) i Oslo and Akershus University College (Norwegia).

Nasi Partnerzy

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com

UWAGA! Ten serwis używa ciasteczek do zapisywania Twojej sesji.

Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.

Zrozumiałem