Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Krótko o Nas

Fundację tworzą ludzie pełni pasji z niekończącą się potrzebą działania i dzielenia się radością życia. Poprzez warsztaty oraz spotkania towarzyskie pragniemy zwiększyć możliwości seniorów w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki naszej ofercie „srebrnowłosi” znajdują przestrzeń na integrację międzypokoleniową, jak również rozwijanie własnych zainteresowań, na które wcześniej w ich życiu brakowało czasu.

Edukacja cyfrowa

Duży nacisk kładziemy na zdobywanie wiedzy i umiejętności zmniejszających zagrożenie wykluczeniem cyfrowym. Odpowiadamy na potrzebę seniorów, jaką jest poznanie działania laptopów, tabletów, smartfonów i możliwości, które kryje w sobie Internet. E-zakupy, Skype, poczta mailowa zaczynają być zrozumiałe i dostępne. Dzięki nowym technologiom kontakt z dzieckiem mieszkającym lub pracującym daleko staje się prostszy niż kiedykolwiek.

Pomorska Platforma Fundraisingu

Fundacja 50 Aleja wyróżniona!  Bierzemy udział w programie, który Miasto Gdańsk Jestem z Gdańska. Rozwijam się. z Fundacją CREDU organizuje dla pięciu młodych i prężnych organizacji pozarządowych. Jego celem jest wzmocnienie współpracy międzysektorowej. Wspólnie poszukujemy partnerów biznesowych i darczyńców, którzy przekażą komputery z ekranami dotykowymi, smartfony, tablety na rzecz zajęć z seniorami,  aby jak najwięcej osób dojrzałych mogło korzystać z dobrodziejstw nowych technologii.

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna"
ks. Jan Twardowski

W dniach 10 – 20 lipca 30. podopiecznych Fundacji Hospicyjnej uczestniczyło w obozie wypoczynkowym w Garczynie k/Kościerzyny zorganizowanym przez naszą fundację. Czas upłynąl nam na zajęciach sportowych prowadzonych przez panie Dorotę Komar, Dominikę Mras oraz Marka Wołkanowskiego. Zajęcia kreatywne prowadziła pani Agata Cwenar – każdy miał okazję pod jej czujnym okiem stworzyć własne dzieło z drewna lub materiałów recyklingowych. Oprócz tego było mnóstwo zabawy na plaży, gier planszowych, podchodów i gier terenowych. Było też super ognisko, podczas którego dzięki pani Izabeli Bilickiej i Jackowi Lica mogliśmy szlifować szanty i piosenki turystyczne. Uczestniczyliśmy też w wycieczkach pieszych i autokarowych do Szymbarka i Wdzydz Kiszewskich. Zawiązały się nowe przyjaźnie i sympatie. Krótki lecz bardzo intensywny czas na obozie najlepiej oddadzą zdjęcia - zatem zapraszamy do galerii.

Beata Wołkanowska

Nasi Partnerzy

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com

UWAGA! Ten serwis używa ciasteczek do zapisywania Twojej sesji.

Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.

Zrozumiałem