Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Krótko o Nas

Fundację tworzą ludzie pełni pasji z niekończącą się potrzebą działania i dzielenia się radością życia. Poprzez warsztaty oraz spotkania towarzyskie pragniemy zwiększyć możliwości seniorów w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki naszej ofercie „srebrnowłosi” znajdują przestrzeń na integrację międzypokoleniową, jak również rozwijanie własnych zainteresowań, na które wcześniej w ich życiu brakowało czasu.

Edukacja cyfrowa

Duży nacisk kładziemy na zdobywanie wiedzy i umiejętności zmniejszających zagrożenie wykluczeniem cyfrowym. Odpowiadamy na potrzebę seniorów, jaką jest poznanie działania laptopów, tabletów, smartfonów i możliwości, które kryje w sobie Internet. E-zakupy, Skype, poczta mailowa zaczynają być zrozumiałe i dostępne. Dzięki nowym technologiom kontakt z dzieckiem mieszkającym lub pracującym daleko staje się prostszy niż kiedykolwiek.

Pomorska Platforma Fundraisingu

Fundacja 50 Aleja wyróżniona!  Bierzemy udział w programie, który Miasto Gdańsk Jestem z Gdańska. Rozwijam się. z Fundacją CREDU organizuje dla pięciu młodych i prężnych organizacji pozarządowych. Jego celem jest wzmocnienie współpracy międzysektorowej. Wspólnie poszukujemy partnerów biznesowych i darczyńców, którzy przekażą komputery z ekranami dotykowymi, smartfony, tablety na rzecz zajęć z seniorami,  aby jak najwięcej osób dojrzałych mogło korzystać z dobrodziejstw nowych technologii.

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna"
ks. Jan Twardowski

Miasto 2020 - 10. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan

Blisko tysiąc osób przyszło w poniedziałkowy wieczór do gmachu Filharmonii Bałtyckiej
na Ołowiance na 10. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan. Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił wyniki konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom w latach 2015 - 2020.

Było to jubieuszowe - dziesiąte - Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan.

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia i nagrody dla najaktywniejszych wolontariuszy i firm działających na rzecz wolontariatu w Gdańsku. Prezydent Gdańska nagrodził też organizacje pozarządowe. W kategorii "Interesuję się, chcę wiedzieć" wyróżniono Stowarzyszenie Dla Siedlec za prowadzenie dzielnicowego portalu dlasiedlec.pl, w kategorii "Angażuję się, chcę uczestniczyć"- Fundację 50 Aleja, za współorganizację miejskich wydarzeń m.in. pikników seniora. Fundacja Cudów Szafa została doceniona za prowadzenie Targu Możliwości, a była to kategoria "Mam pomysł, chcę działać". Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta nagrodzono za organizację spotkań i dyskusji o historii i przyszłości dzielnicy – w kategorii "Mam opinię, chcę się wypowiedzieć", a "Młody potencjał" dostrzeżono w Fundacji Zabawa i Poznanie.

W gmachu filharmonii pojawili się też harcerze, którzy tradycyjnie przekazali na ręce prezydenta Gdańska Betlejemskie Światełko Pokoju. Tegoroczne hasło towarzyszące światełku to "Zauważ człowieka".

Podczas tegorocznego spotkania obywatelskiego wystąpiła Justyna Steczkowska. Artystka zaśpiewała swój największy przebój "Dziewczyna Szamana", a także utwory z ostatniej płyty. W trakcie występu wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój wykonując kilka popularnych polskich kolęd. Na koniec... przeszła się po widowni i podzieliła z obecnymi opłatkiem.

Więcej w artykule Więcej w artykule "Bohaterowie miasta - jak społecznicy pomagają żyć innym"

za Redakcja www.gdansk.pl

Nasi Partnerzy

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com

UWAGA! Ten serwis używa ciasteczek do zapisywania Twojej sesji.

Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.

Zrozumiałem