Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Krótko o Nas

Fundację tworzą ludzie pełni pasji z niekończącą się potrzebą działania i dzielenia się radością życia. Poprzez warsztaty oraz spotkania towarzyskie pragniemy zwiększyć możliwości seniorów w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki naszej ofercie „srebrnowłosi” znajdują przestrzeń na integrację międzypokoleniową, jak również rozwijanie własnych zainteresowań, na które wcześniej w ich życiu brakowało czasu.

Edukacja cyfrowa

Duży nacisk kładziemy na zdobywanie wiedzy i umiejętności zmniejszających zagrożenie wykluczeniem cyfrowym. Odpowiadamy na potrzebę seniorów, jaką jest poznanie działania laptopów, tabletów, smartfonów i możliwości, które kryje w sobie Internet. E-zakupy, Skype, poczta mailowa zaczynają być zrozumiałe i dostępne. Dzięki nowym technologiom kontakt z dzieckiem mieszkającym lub pracującym daleko staje się prostszy niż kiedykolwiek.

Pomorska Platforma Fundraisingu

Fundacja 50 Aleja wyróżniona!  Bierzemy udział w programie, który Miasto Gdańsk Jestem z Gdańska. Rozwijam się. z Fundacją CREDU organizuje dla pięciu młodych i prężnych organizacji pozarządowych. Jego celem jest wzmocnienie współpracy międzysektorowej. Wspólnie poszukujemy partnerów biznesowych i darczyńców, którzy przekażą komputery z ekranami dotykowymi, smartfony, tablety na rzecz zajęć z seniorami,  aby jak najwięcej osób dojrzałych mogło korzystać z dobrodziejstw nowych technologii.

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna"
ks. Jan Twardowski

W dniach 10 – 20 lipca 30. podopiecznych Fundacji Hospicyjnej uczestniczyło w obozie wypoczynkowym w Garczynie k/Kościerzyny zorganizowanym przez naszą fundację. Czas upłynąl nam na zajęciach sportowych prowadzonych przez panie Dorotę Komar, Dominikę Mras oraz Marka Wołkanowskiego. Zajęcia kreatywne prowadziła pani Agata Cwenar – każdy miał okazję pod jej czujnym okiem stworzyć własne dzieło z drewna lub materiałów recyklingowych. Oprócz tego było mnóstwo zabawy na plaży, gier planszowych, podchodów i gier terenowych. Było też super ognisko, podczas którego dzięki pani Izabeli Bilickiej i Jackowi Lica mogliśmy szlifować szanty i piosenki turystyczne. Uczestniczyliśmy też w wycieczkach pieszych i autokarowych do Szymbarka i Wdzydz Kiszewskich. Zawiązały się nowe przyjaźnie i sympatie. Krótki lecz bardzo intensywny czas na obozie najlepiej oddadzą zdjęcia - zatem zapraszamy do galerii.

Beata Wołkanowska

Nasi Partnerzy

Początek strony

UWAGA! Ten serwis używa ciasteczek do zapisywania Twojej sesji.

Pamiętaj, że możesz zmienić ustawienia ciasteczek w swojej przeglądarce.

Zrozumiałem